جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64282
  تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 15:34
  تعداد بازدید : 441

  رییس دادگستری گلستان اعلام کرد

  احکام تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز در انتظار اجرا

  رییس کل دادگستری استان گلستان از انتظار اجرای یک هزار حکم قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد و گفت: این احکام از مدت ها قبل در واحدهای اجرای احکام سراسر گلستان آماده اجرا است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) احمد فاضلیان اظهار کرد: در مجازات هایی مانند حبس، جزای نقدی و خلع ید راسا دادگستری حکم را اجرا می کند، اما در موارد قلع و قمع باید دستگاه های شاکی پرونده مانند اداره آب، منابع طبیعی و امور اراضی، وسایل مورد نیاز برای اجرای احکام را فراهم کنند.

  وی با اشاره به این که برخی ادارات مربوطه به بهانه نداشتن امکانات هنوز مقدمات اجرای این احکام را فراهم نکرده اند، تصریح کرد: ما به عنوان متولی دستگاه قضایی در استان در حال رایزنی با این دستگاه ها هستیم تا احکام بیش از این بر زمین نمانند.

  فاضلیان با تاکید بر اینکه دستگاه های ذیربط باید با افزایش نظارت در حوزه های فعالیت خود، جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را در مراحل اولیه بگیرند، خاطرنشان کرد: با این کار علاوه بر جلوگیری از صرف هزینه های مادی، از هزینه های اجتماعی این مساله نیز کاسته می شود.

  وی با بیان این که در برخی از بخش ها نیازمند بازنگری در قوانین هستیم، یادآور شد: اختصاص بازپرس ویژه برای رسیدگی به پرونده های مربوط به حوزه آب، منابع طبیعی و امور اراضی کشاورزی نیز انجام شده، هر چند دادگاه ها تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده های حوزه منابع طبیعی و انفال به کار می گیرند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
12