جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64188
  تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 15:32
  تعداد بازدید : 460

  وزیر دادگستری خبر داد

  ارائه پیشنهادی پیرامون جرم اسیدپاشی به قوه قضاییه

  وزیر دادگستری گفت: برای بررسی جرم اسیدپاشی و اینکه این جرم حکم محاربه یا افساد فی الارض را دارد ماده واحده ای را تهیه کرده و آن را به رییس قوه قضاییه ارائه داده ایم.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اسیدپاشی های اخیر در اصفهان حکم محارب را دارد یا افساد فی الارض؟ گفت: این موضوع ابهام قانونی دارد. ما در وزارت دادگستری پیشنهادی را تهیه کرده برای اینکه جرم اسیدپاشی شفاف و مشخص شود. ماده واحده آن را به رییس قوه قضاییه داده ایم تا نظرش را به ما بگوید و همزمان در دولت آن را مطرح می کنیم تا به نظر مشترک برسیم و در نهایت به صورت لایحه به مجلس ارسال شود.

  وی افزود: ماده واحده در این زمینه کفاف نمی کند و جواب نمی دهد؛ لذا باید به صورت لایحه در آید.

  وزیر دادگستری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی از اساتید معتقدند که جرم اسیدپاشی نه حکم محاربه و نه افساد فی الارض را دارد، گفت: ما می خواهیم این موضوع شفاف شود. از تفسیرهای مختلف پرهیز کنید، البته قوانین فعلی را در این زمینه داریم که می گوید اگر پاشیدن اسید موجب ترس و وحشت عمومی شود مشمول افساد فی الارض می شود.

  وی درباره اینکه آیا در مورد حصر برنامه خاصی دارید؟ اظهار کرد: بنده مکررا اعلام کردم این موضوع در حوزه خارج از دولت جایگاه تصمیم گیری دارد. دولت بنایش این است که در حوزه خودش متمرکز شود.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14