جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64187
  تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 15:29
  تعداد بازدید : 477

  دیدار دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با رییس دیوان عالی ایتالیا

  دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان که در راس یک هیأت عالیرتبه حقوق بشری به ایتالیا سفر کرده است با سانتا کروچه رئیس دیوان عالی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد لاریجانی در این دیدار ضمن تشریح سیستم قضایی کشورمان به تبیین جایگاه قوه قضاییه در نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشورمان پرداخت و گفت: از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه قضایی ایران مستقل بودن آن از سایر قوا و باز بودن آن است که سبب می شود اولا همه چیز در آن شفاف باشد و ثانیا اگر نقصی پدیدار شد، سیستم خودش آن را اصلاح می کند؛ چرا که مراحل چک و بازرسی و نظارت در حد بسیار بالایی قرار دارد.

  لاریجانی در ادامه به اهمیت جایگاه حقوق بشر در کشورمان اشاره کرده و گفت: حقوق بشر یک موضوع مهم در توسعه مدنی ما محسوب می شود که از سه بعد توسعه مفهمومی، تصویب قوانین و مکانیزم های اجرایی و نظارتی به آن پرداخته می شود.

  وی در پایان این دیدار با بیان اینکه هدف از این سفر گسترش همکاری های قضایی و حقوق بشری بین دو کشور است از رئیس دیوان عالی ایتالیا برای سفر به ایران و آشنایی دقیق تر با مکانیزم ها و سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

  در این دیدار سانتا کروچه رئیس دیوان عالی ایتالیا نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی هیأت عالیرتبه ایرانی گفت: ما از اینکه با کشور ایران که دارای توانمندی های زیادی است تعامل داشته باشیم استقبال می کنیم.

  کروچه در ادامه افزود: معتقدم گسترش همکاری ها و تعاملات حقوق بشری و قضایی میان ایران و ایتالیا به خصوص بعد از علایم گشایشی که با انتخاب دکتر روحانی نمایان شده است می تواند منجر به نزدیکی بیشتر دو کشور شود.

  رییس دیوان عالی ایتالیا در ادامه با اشاره به سمینار حقوق بشری و قضایی مشترک دو کشور در سیراکوزا، تاکید کرد تردیدی نیست که حضور شما در ایتالیا بهترین فرصت برای تضارب آراء است و نقش مهمی در گسترش روابط دو کشور خواهد داشت.

  رییس دیوان عالی ایتالیا گفت: ما باید در مورد مسائلی که با یکدیگر اختلاف داریم گفت وگو کنیم و بسیار خرسند هستیم که اکنون میزبان یک هیأت عالیرتبه قضایی هستیم که می توانیم دغدغه های موجود را با یکدیگر در میان بگذاریم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
42