جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64139
  تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 9:38
  تعداد بازدید : 334

  شکایت فوتبالیست ها و بورسیه ای ها به دیوان عدالت اداری

  فوتبالیست هایی که کارت معافیت آن ها باطل شده و دانشجویانی که بورسیه آن ها غیرقانونی اعلام گردیده، از دستگاه های مربوطه به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند.

  حجت الاسلام موسی قربانی در گفت وگو با میزان در این خصوص تصریح کرد: فوتبالیست هایی که کارت معافیت آن ها به دلیل جعلی بودن باطل شده بود، دادخواست های را برای رسیدگی به این موضوع به دیوان عدالت اداری کشور ارائه کرد ه اند.

  وی افزود: تاکنون دو دادخواست از سوی این افراد به منظور شکایت از دستگاه مربوطه به دیوان عدالت اداری وارد شده است و به طور قطع مورد بررسی دیوان قرار می گیرد ولی به اعتقاد بنده خواسته آن ها نابجاست.

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری اظهار کرد: همچنین افرادی که از بورسیه تحصیلی در دولت گذشته استفاده کرده و اسم آن ها توسط وزارت علوم دولت یازدهم با عنوان بورسیه غیرقانونی رسانه ای شد و هزینه تحصیلی آن ها قطع گردیده، دادخواست هایی را در زمینه شکایت از این وزارتخانه به دیوان عدالت اداری ارائه کرده اند.

  وی در رابطه با تعداد این دادخواست ها گفت: تاکنون 6 نفر از این افراد دادخواست هایشان را به دیوان ارائه کرده اند و گفته می شود این افراد چیزی حدود 800 نفرند که با بورسیه قانونی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند ولی وزارت علوم اعلام کرده که هزینه تحصیل آن ها را پرداخت نخواهد کرد.

  حجت الاسلام قربانی افزود: دیوان عدالت اداری پس از دریافت این دادخواست ها، لایحه این شکایات را برای وزارت علوم ارسال خواهد کرد و این وزارت خانه پس از آن یک ماه فرصت دارد که لایحه دفاعیه خود را به دیوان بفرستد و بعد از ارائه لایحه دفاعیه، در صحن هیات عمومی دیوان عدالت اداری در این زمینه تعیین تکلیف می شود. 

  وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه این موضوع ناشی از اقدامات نادرست دستگاه هاست که سر دیوان عدالت اداری را بی جهت شلوغ می کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
34