جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64106
  تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 13:26
  تعداد بازدید : 383

  رییس دادگستری استان تهران:

  قضات، عالی ترین منبع انسانی دستگاه قضایی هستند

  رییس کل دادگستری استان تهران گفت: قضات، عالی ترین منبع انسانی جامعه و دستگاه قضا به شمار می روند؛ لذا در وهله اول حفظ این قشر فرهیخته، وظیفه مدیریت دادگستری است تا جلوی لغزش های احتمالی این عزیزان گرفته شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در بازدید سرزده از مجتمع قضایی ولی عصر (عج)، ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند همکاران اظهار کرد: قوه قضاییه و به تبع آن دادگستری استان تهران مستمرا درصدد جبران بخشی از ایثارگری های قضات محترم علیرغم محدودیت های مالی به ویژه در خصوص همکارانی که در سنوات خدمتی بالا مشغول انجام وظیفه هستند، می باشد و بنده نیز در چارچوب وظایف قانونی خود قطعا در جهت این امر مهم مجدانه تلاش خواهم کرد.

  وی افزود: برنامه ریزی دقیقی جهت شناسایی پرسنل قضایی شایسته از جهات مختلف علمی، سلامت نفس، تدبیر و ... در سطح استان صورت گرفته تا در انتصابات آتی به دقت مراتب مورد نظر قرار گیرد. این موضوع در جهت عملیاتی کردن مقوله کادر سازی است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) و ریاست معزز قوه قضاییه است.

  اسماعیلی در ادامه سخنان خود سلامت اداری و رعایت نظم و تربیت را در عدلیه بار دیگر مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: چون قضات، عالی ترین منبع انسانی جامعه و دستگاه قضا به شمار می روند؛ لذا در وهله اول حفظ این قشر فرهیخته، وظیفه مدیریت دادگستری است تا جلوی لغزش های احتمالی این عزیزان گرفته شود، چرا که وجود لغزش در همکاران قضایی با سایر نهادها متفاوت است و آثار تخریبی فراوانی به دنبال دارد.

  وی ادامه داد: در آموزه های دینی نیز آمده که چنانچه قاضی بلغزد، در آتش سقوط خواهد کرد؛ لذا تلاش می کنیم که با مراقبت های ویژه و با استمداد از الطاف الهی، مانع از بروز چنین رخدادی شویم. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که میزان بهره وری در عدلیه با هیچ نهاد دیگری در جامعه قابل مقایسه نمی باشد، چرا که امر مهمی چون اجرای عدالت از جایگاه بس خطیری برخوردار است، البته همکاران قضایی و اداری ما هیچ گاه به سطح خدمت رسانی فعلی قانع نبوده و مرتبا به تلاش های خود می افزایند تا سطح رضایتمندی مردم از دستگاه قضایی ارتقاء یابد.

  در ابتدای این نشست بدوا حجت الاسلام و المسلمین فوادیان سرپرست مجتمع قضایی ولیعصر (عج) گزارشی از عملکرد و مشکلات موجود را مطرح کرد و سپس تعدادی از قضات نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
31