جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63947
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 15:15
  تعداد بازدید : 652

  در نشست صیانت از حقوق بشر در نظام کیفری ایران و ایتالیا تاکید شد:

  گسترش همکاری های قضایی و حقوق بشری ایران و ایتالیا

  ایتالیا و جمهوری اسلامی ایران همکاری های قضایی و گفتمان حقوق بشری دو جانبه خود را گسترش می دهند.

  به گزارش خبرگزاری میزان، محمد جواد لاریجانی، که در صدر یک هیات عالی رتبه قضایی و حقوق بشری به منظور شرکت در همایش « صیانت از حقوق بشر در نظام کیفری ایران و ایتالیا» به این کشور سفر کرده است، در نخستین روز این نشست ضمن تشریح نظام قضایی کشورمان، مواضع ایران را در خصوص مسائل حقوق بشری، برای قضات و اندیشمندان ایتالیایی تبیین کرد.

  دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان پس از پایان اولین روز نشست گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، بین جمهوری اسلامی ایران و غرب مباحث مختلفی در رسانه ها و گفتارها مطرح شده است، 
  متاسفانه بخش زیادی از این مطالب مبتنی بر سوء تفاهم و سو برداشت و عدم اطلاع از ماهیت عقلانیت پایه نظام ما و مکانیزم های آن است.

  لاریجانی افزود: به تدریج یک جریان واقع گرایانه تری در جهان و اروپا بوجود امده است که می خواهند از ویژگی ها و تجربیات جمهوری اسلامی ایران که ملت ما را در منطقه به قوی ترین دمکراسی و پیشرفته ترین کشور تبدیل کرده است آگاه شوند و اجلاسی که امروز ما شاهد ان هستیم در حقیقت نمونه ای از آنها است.

  پروفسور «باسیونی» ، رئیس موسسه عالی بین المللی علوم جنایی ایتالیا که ریاست هیات ایتالیایی را برعهده دارد نیز از برگزاری این همایش استقبال کرد و گفت: اهمیت این اجلاس در این است که برای نخستین بار میان ایران و ایتالیا همایشی قضایی با حضور شماری از برجسته ترین حقوق دانان و استادان دانشگاهی دو کشور برای اشنایی و تبادل نظر درباره نظام های کیفری دو کشور برگزار می شود.

  این نشست 3 روزه در چارچوب دیپلماسی گسترش همکاری های قضایی و حقوق بشری ایران با دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی انجام می شود.
  لاریجانی قرار است در پایان این همایش، با تعدادی از مقامات قضایی، حقوق بشری و سیاسی ایتالیا در شهر رم دیدار و گفتگو کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
35