جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63936
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 14:35
  تعداد بازدید : 553

  مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضاییه به میزان خبر داد

  تشکیل کارگروه حل اختلاف و حمایت قضایی از سرمایه گذاری

  مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: کارگروه حل اختلاف و حمایت قضایی از سرمایه گذاری به منظور رسیدگی به مشکلات حقوقی محیط های کارگری و پیشگیری از تعطیلی مراکز تولیدی و آسیب های ناشی از بیکاری کارگران در استان ها تشکیل می شود.

   علیرضا ساوریدر گفت وگو با میزان با بیان این مطلب افزود: تشکیل این کارگروه از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و در راستای اجرای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و دستور العمل قوه قضاییه در جهت حمایت از تولید و کمک به حفظ اشتغال پایدار صورت می گیرد.

  وی تصریح کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، حل اختلاف و حمایت قضایی از کار آفرینان و صاحبان صنایع را با هدف پیشگیری از مشکلات محیط های کارگری و کمک به اشتغال پایدار در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

  ساوری اظهار کرد: بر اساس مصوبه نشست دو جانبه مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور مدیران و کارشناسان، کارگروه حل اختلاف و حمایت قضایی از سرمایه گذاری، این کارگروه ابتدا در 10 استان که دارای بیشترین فراوانی واحدهای در معرض توقف تولید هستند تشکیل می گردد.

  به گفته مدیرکل پیشگیری های وضعی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه این 10 استان پس از آمایش مراکز تولیدی ذی ربط توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، به قوه قضاییه اعلام شده و پس از آن در این زمینه اطلاع رسانی صورت می گیرد. 

  وی در رابطه با اعضای این کارگروه اظهار کرد: کارگروه حل اختلاف و حمایت قضایی از سرمایه گذاری با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به عنوان رئیس، نماینده بخش صنعت به عنوان دبیر و نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به عنوان عضو و با حضور طرفین اختلاف تشکیل می شود.

  ساوری یادآور شد: پس از معرفی 10 استان مرحله اول، کلیه موسسات صنعتی، تولیدی و کارگری که در جهت چاره اندیشی برای بدهی معوق، گردش کار اداری، مشکلات و اختلافات با سازمان ها و ادارات دولتی و بانک ها نیازمند حمایت قضایی و حقوقی هستند، می توانند درخواست خود را برای معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خود ارسال کنند.

  مدیرکل پیشگیری های وضعی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در ابتدای این امر، دبیرخانه کارگروه پس از انجام بررسی های مقدماتی و انجام کار کارشناسی و مشورت با خبرگان مربوطه، غربالگری لازم را در جهت احراز صلاحیت طرح پرونده در جلسه رسمی کارگروه به عمل می آورد و اگر پرونده قابلیت طرح در این کارگروه را نداشته باشد واحد تولیدی و صنعتی توسط کارشناسان حقوقی ارشاد و راهنمایی می شوند و در صورتی که موضوع قابلیت طرح در این کارگروه را داشته باشد، جلسه ای تعیین و به طرفین اعلام می شود تا در جلسه شرکت کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17