جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63931
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 14:8
  تعداد بازدید : 410

  سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس:

  طرح تحقیق و تفحص از سازمان زندان ها روی میز کمیسیون حقوقی قضایی مجلس

  سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس از بررسی طرح تحقیق و تفحص از سازمان زندان ها در این کمیسیون خبر داد.

  "میرهادی قره سید رومیانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، از بررسی طرح تحقیق و تفحص از سازمان زندان ها در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس خبر داد و اظهارداشت: امروز جلسه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس به دلیل ادامه بررسی متمم در صحن علنی مجلس تشکیل نمی شود.

  وی ادامه داد: جلسه سه شنبه این هفته کمیسیون حقوقی قضایی به طرح تحقیق و تفحص از زندان ها اختصاص دارد.

  این نماینده مجلس تصریح کرد: برخی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در راستای ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان زندان ها و اقدامات تعلیمی و تربیتی کشور نسبت به برخی محورها را ارائه کرده اند. 

  قره سید رومیانی در تشریح محورهای این طرح افزود: بررسی وضعیت رفاهی زندانیان در زندان ها و بازداشتگاه های مختلف، نحوه درمان معتادان، نحوه اجرای قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص حقوق مادی و معنوی و حقوق شهروندی متهمان از محورهای تحقیق و تفحص از سازمان زندان هاست. 

  سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در پایان نحوه نظارت و ارتباط سازمان زندان ها و دادستان بر بازداشتگاه های تحت نظر نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و ویژه روحانیت و بررسی نحوه دسترسی متهمان به وکلای انتخابی یا معاضدتی در زندان ها و بازداشتگاه ها را از دیگر محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان زندان ها دانست. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27