جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63317
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 9:22
  تعداد بازدید : 403

  مدیر کل امور اسناد و مترجمان قوه قضائیه در گفت‌و‌گو با میزان خبر داد:

  ساماندهی کودکان خیابانی در پی تصویب لایحه حمایت از کودکان

  مدیر کل امور اسناد و امور مترجمان قوه قضائیه گفت: در صورت تصویب لایحه حمایت از کودکان کار و خیابانی، این کودکان ساماندهی شده و مورد حمایت و پوشش قرار می گیرند.

  سید علی کاظمی درگفت و گو با میزان اظهار کرد: کودکان خیابانی به دو گروه کودک در خیابان و کودک خیابان تقسیم می شوند.
  وی تصریح کرد: کودک در خیابان شامل کودکانی است که در خیابان هستند و دارای خانواده بوده و یا ارتباط خانوادگی آن ها برقرار بوده و برای انجام کار ها، فعالیت ها و مشاغل کاری وارد خیابان می شوند.
  این قاضی دادگستری افزود: یک گروه دیگر از کودکان خیابانی شامل کودکانی هستند که سرپناه و خانواده ندارند و محدوده خطرناک برای جامعه این گروه از کودکان هستند.
  وی با بیان اینکه در زمینه کودکان کار، یونیسف و سازمان بین المللی کار چند شاخصه معین و مشخص کرده است، گفت: از دیدگاه یونیسف کودک کار کسی است که کار کردن او مانع از تحصیل بشود و او را از تحصیل بازدارد.
  کاظمی با اشاره به اینکه شاخص شناسایی کودکان کار از دیدگاه یونیسف، تحصیل محسوب می شود، خاطر نشان کرد: برای کودکان کار، قوانین و مقررات مناسبی وجود دارد و بر همین اساس دو نوع سن کار در قانون وجود دارد که شامل ۱۵ و ۱۸ سال می شود.
  مدیر کل امور اسناد و امور مترجمان قوه قضائیه در پایان اظهار کرد: در هیچ جایی مجاز نیست تا کودکان کمتر از ۱۵ سال بکار گرفته شوند و در صورتی که کارفرمایی کودکان در این سن را بکار گیرد از سوی قانون مجازات خواهد شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
156