جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63263
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 14:11
  تعداد بازدید : 404

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

  دستگاه قضایی با مقصران آلودگی هوا برخورد جدی کند

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دستگاه قضایی باید برای کنترل آلودگی هوا ورود کند، افزود: دستگاه قضایی باید با دستگاه های اجرایی خاطی به طور جدی برخورد کرده و هیچ گونه مسامحه ای انجام ندهد چراکه موضوع سلامت مردم مطرح است.

  عبدالوحید فیاضی در گفت و گو با میزان در خصوص درخواست برخی نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه دستگاه قضایی باید برای کنترل آلودگی هوا ورود کند، اظهارکرد: مبادی این کار در حوزه اختیارات دستگاه قضایی نیست و در این خصوص باید دستگاه های اجرایی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت صنایع و معادن و شهرداری وارد عمل شوند و وظیفه خود را بر اساس تکالیف قانونی که دارند به درستی انجام دهند.

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت نظارت قوه قضاییه بر روند فعالیت دستگاه های اجرایی مرتبط با کنترل آلودگی هوا، افزود: قوه قضاییه در مرحله آخر باید ورود کند و به مجازات دستگاه هایی که در مورد ایجاد آلودگی هوا مقصر بوده و قانون را رعایت نکرده اند، بپردازد. بنابراین دستگاه های اجرایی باید با ارائه گزارش درباره روند فعالیت خود در مقابل دستگاه قضایی پاسخگو باشند.

  این نماینده اصولگرای مجلس نهم اذعان کرد: دستگاه قضایی باید با دستگاه های اجرایی که در کنترل آلودگی هوا قصور داشته اند به طور جدی برخورد کرده و هیچ گونه مسامحه ای انجام ندهد چراکه موضوع سلامت مردم مطرح است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
148