جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63259
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 13:13
  تعداد بازدید : 528

  رییس کمیته حقوق بشر مجلس :

  داعیه داران حقوق کودک برای اقدامات تروریستی از آنها استفاده می کنند

  رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: امروز داعیه داران حقوق کودک نسبت به حقوق آنان غافل هستند و حتی برای اقدامات تروریستی از کودکان استفاده می کنند.

  به گزارش ایرنا، 'فاطمه آلیا' روز پنج شنبه در همایش دنیای بدون ترور کودکان در مجتمع فرهنگی سرچشمه عمده حقوق کودکان را برخورداری از امنیت جسمی و روانی، برخورداری از حریم خصوصی در کنار پدر و مادر و آزادی عقیده و بیان عنوان کرد.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) به موضوع خوش رفتاری با کودکان پرداخت .

  آلیا اضافه کرد: کودکانی که در آفریقا در اثر گرسنگی و در غزه در اثر کمبود دارو می میرند نه صحبتی از آن ها می شود و نه اقدامی برای آن ها انجام می شود.

  وی در ادامه سخنان خود با طرح این پرسش که چرا داعیه داران حقوق بشر از گروه تروریستی و منافقان حمایت می کنند، گفت: ایرانیان قربانیان تروریسم و سلاح شیمیایی هستند.

  وی با بیان اینکه ما به فرهنگ دیگر کشورها احترام می گذاریم ، گفت: اما برخی کشورها سعی در دیکته کردن فرهنگ خود را دارند در حالی که ایران کشوری صلح طلب است و رئیس جمهوری ما در سازمان ملل شعار صلح و طرح جهانی عاری از خشونت را مطرح کرد.

  آلیا با اشاره به حضور دو هفته گذشته خود در سازمان ملل و ارایه گزارش حقوق بشر در آنجا افزود: آن ها می گویند ما در کشورمان کودکان زیر 18 سال را اعدام می کنیم که این به صورت کامل مردود است و اگر مجازاتی برای آن ها در نظر گرفته شود بعد از رسیدن آن ها به سن قانونی است.

  آلیا با بیان اینکه از فرزندان خود در ژنو حمایت می کنیم، افزود: غرب می گوید تمام فعالیت های هسته ای خود را متوقف کنید و ما نیز اورانیوم 20 درصد غنی شده را به چهار درصد رساندیم در حالی که هدف آن ها از همان آغاز از این تحریم ها نابودی انقلاب اسلامی بود و جوانان با غیرت این مرز و بوم همه توطئه های آن ها را حنثی کرده اند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
98