جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63256
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 13:2
  تعداد بازدید : 507

  رییس کل دادگستری استان تهران:

  اطاله دادرسی به معنای تعطیل شدن عدالت است

  رییس کل دادگستری استان تهران گفت: اطاله بی مورد در رسیدگی به پرونده ها در حقیقت به معنای تعطیل شدن عدالت است.

  به گزارش میزان غلامحسین اسماعیلی در جریان بازدید از حوزه قضائی بخش کهریزک افزود: بی شک به جهت ورود بیش از حد پرونده ها یکی از آسیب های جدی در عدلیه و به تبع آن دادگستری استان تهران، معضل اطاله در رسیدگی است.

  وی اضافه کرد: در این خصوص به رغم محدودیت های شدید در عرصه منابع انسانی و مالی با مساعدت های بی دریغ مسئولین عالی رتبه قوه قضائیه برنامه ریزی های جامعی در جهت کاهش موجودی پرونده ها صورت گرفته که البته موفقیت کامل در این امر نیاز مبرم به تلاش های صادقانه همکاران به ویژه قضات شریف دارد.

  این مسئول عالی قضایی در ادامه تصریح کرد: باید توجه داشت که انباشته شدن پرونده ها در شعب موجبات اطاله در رسیدگی را فراهم می کند و این یعنی تعطیل شدن عدالت. لذا لازم است در کنار رعایت کیفیت در صدور تصمیمات قضائی، عامل سرعت نیز مورد توجه و امعان نظر قرار گیرد.

  رییس کل دادگستری تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به حساسیت حوزه قضائی بخش کهریزک تاکید کرد: قضات باید با بهره گیری از روحیه ایثارگرانه خود و با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی موجود در جهت ایجاد امنیت و اجرای عدالت در منطقه تلاش کنند. 
  وی همچنین تعیین تکلیف پرونده های مسن در این حوزه قضائی با یک برنامه ریزی دقیق و علت یابی را مورد تاکید مجدد قرار داد.

  براساس این گزارش در ابتدای این بازدید و در یک نشست صمیمی با قضات، پس از ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد و مشکلات مطروحه از سوی حجت الاسلام عباسی رئیس حوزه قضایی بخش کهریزک، تعدادی از قضات به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه های مختلف پرداختند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
132