جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63252
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 12:54
  تعداد بازدید : 409

  رییس کل دادگستری بوشهر به میزان خبرداد:

  دستگیری متهم سوم پرونده میلیاردی اخلال در نظام اقتصادی / تحقیقات از 7800 شاکی به پایان رسیده است

  رییس کل دادگستری بوشهر ازدستگیری متهم سوم پرونده میلیاردی اخلال درنظام اقتصادی خبرداد و گفت : متهم سوم پرونده مضاربه صوری هنگام خروج از کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) شناسایی و دستگیر شده است.

  حیدر بحرانی درگفت وگو با میزان دراین باره اظهارکرد: این پرونده از تیرماه امسال با دستگیری دو متهم و 7800 نفر مالباخته آغاز شده است که با دستگیری متهم ردیف سوم روند رسیدگی به شکات این متهم نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. 

  وی گفت:با اضافه شدن ده نفر از قضات کارکشته و باتجربه روند رسیدگی به پرونده متهمان میلیاردی اخلال در نظام اقتصادی تشکیل شده در این استان تغییر کرده و به زودی بخشی از وجوه مالباختگان پرداخت خواهد شد.


  این مسئول عالی قضایی افزود: کارتحقیقاتی از کلیه شکات به پایان رسیده است و با همکاری اعضای خانواده متهمان بخشی از اموال آنان که شناسایی شده با نظارت دقیق دادگستری در معرض فروش قرار گرفته است که پس از فروش اموال منقول و غیرمنقول و وجوه نقد وصول شده نسبت به پرداخت بخشی از مطالبات مردم اقدام می کنیم. 

  رییس کل دادگستری بوشهر اضافه کرد: باقی مانده حقوق متضرران نیز درصورت شناسایی اموال جدیدی از متهمان طبق رویه جاری پرداخت خواهد شد.

  وی در ادامه بیان کرد: این پرونده متهم فراری ندارد و به زودی از شکات متهم سوم این پرونده نیز دعوت خواهد شد تا همچون شاکیان دیگر به پرونده های آنان رسیدگی شود.

  بحرانی تاکید کرد دستگاه قضا برای احقاق حق مردم یک تنه وارد پرونده شده و هیچ سیاست یا انگیزه ای غیر از پیشگیری از زیان بیشتر مردم و ارزش شکنی در جامعه در کار ما مطرح نبوده است.

  رییس کل دادگستری بوشهر همچنین گفت: با جدیت و تلاش نسبت به احقاق حقوق مردم تا نتیجه نهایی تلاش خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم که حقوق مردم را پرداخت کنیم. 

  وی همچنین درباره مجازات متهمان بیان کرد: اقدامات متهمان پرونده مضاربه صوری بسیار ناشایست و با هدف سوء استفاده از اموال مردم بوده، از این رو مستحق سخت ترین مجازات هستند.

  این مسئول عالی قضایی ادامه داد: اولویت کنونی ما رسیدگی به زیان وارده به مردم است. درباره متهمان نیز پس از طی شدن روند تحقیق پرونده کیفرخواست صادر به و به دادگاه فرستاده خواهد شد تا تصمیم گیری شود.

  گفتنی است، همزمان با دستگیری 3 متهم اصلی این پرونده، 10 نفر دیگر که معاونت داشته اند دستگیر و روانه زندان شده اند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
149