جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63202
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 10:46
  تعداد بازدید : 592

  معاون اول قوه قضاییه:

  پزشکان از حرمت و جایگاه خود صیانت کنند

  معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ضرورت اصلاح قوانین پزشکی به مسئولیت نظام پزشکی در زمینه نوع نگاه مردم به جامعه پزشکی از حیث تامین تجهیزات و داروهای مورد نیاز گفت: نظام پزشکی در این زمینه بی مسئولیت نیست و می تواند کمک کند.

  حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‎ای» در چهارمین همایش کشوری مسئولان انتظامی سازمان نظام پزشکی که در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: پزشکی و طبابت فی نفسه کاری مقدس است که عقلا و شرع انور نیز به سختی کار و پُر خطر بودن و استرسی که در آن نهفته است، اذعان دارند. وی با اشاره به اینکه آحاد جامعه باید شأن جامعه پزشکی را رعایت و از آن صیانت کنند، افزود: دو مطلب از نگاه آحاد جامعه در خصوص پزشکان مغفول مانده است که یکی میزان ساعات کاری پزشکان و دیگری سرپا بودن آنان و نداشتن زمان استراحت است.
  اژه ای در بخشی دیگر از سخنان خود به مخاطبان جامعه پزشکی اشاره و بیان کرد: پزشک سر و کارش با انسان، قبل از تولد او تا لحظه مرگش است و از طرفی با فردی مواجه است که یا خودش بیمار است و از درد رنج می برد و یا همراهان او در نگرانی و اضطراب به سر می برند.
  وی به نقش پزشک در تسکین آلام بیمار و همراهانش تاکید کرد و یادآورشد: حتی اگر الزاماً پزشک نتواند بیمار را درمان کند، در کاهش استرس و رنج های بیمار نقش بسزایی دارد. معاون اول قوه قضاییه در ادامه به حفظ شأن و جایگاه پزشکان در نظام سلامت اشاره کرد و گفت: ابتدا باید خود پزشکان از حرمت و جایگاه خود صیانت کنند و سازمان نظام پزشکی نیز باید به لحاظ وظیفه ذاتی و مشورتی که می تواند به سایر سازمان های ذی ربط بدهد در زمینه ارتقای سلامت، پیشرفت امور پزشکی و تدوین لوایح و مقررات و آیین نامه های بهتر با سایر مجموعه های مرتبط با پزشکی کوشا باشد.
  اژه ای با بیان اینکه ارتباط نزدیکی بین قوه قضاییه و جامعه پزشکی برقرار است، افزود: این امر حاصل کار سالیان متمادی است و قوانین نیز به تصویب رسیده است اما هنوز جا دارد تا بررسی های لازم روی آنها انجام شود تا اگر فرآیندی دچار اشکال است؛ اصلاح شود.
  وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت در جهت صیانت و خدمت کار می کند و از کلیت آن حمایت می کنیم، یادآورشد: سازمان نظام پزشکی نیز باید در چارچوب قانون و حمایت از حق مریض و پزشک در راستای احقاق حق واقعی آنان کار کند.
  معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه پزشکان نیز دارای سرمایه ای هستند که اندوخته سال ها تلاش آنان است، عنوان کرد: اینکه پزشک اندوخته خود را در چه کاری صرف کند تا ارزش افزوده نیز داشته باشد بسیار مهم است، زیرا برخی اوقات سرمایه خود را به شخصی می دهند تا برای آنان کاری انجام دهد که متاسفانه در راه درست خرج نشده و حتی سبب از دست رفتن سرمایه پزشک نیز می شود.
  به گزارش مهر، وی یکی از علل صدمات وارده به پزشکان را موضوع فوق دانست و تصریح کرد: به منظور ارتقا و با کیفیت شدن کار جامعه پزشکی در حد توان خود کمک های لازم را انجام می دهیم و از جامعه پزشکی می خواهیم تا مطالبات خود را به هر صورت که می توانند به ما بیان کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
149