جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63198
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 10:32
  تعداد بازدید : 443

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در گفت‌وگو با میزان:

  خلاء قانون در حوزه پیشگیری نداریم/ راه اندازی شبکه پیشگیری در سراسر کشور

  معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اولویت های خود در حوزه پیشگیری را تشریح کرد.

  محمدباقر الفت در گفت وگو با خبرنگار میزان به تشریح اولویت های خود پرداخت و تصریح کرد: در ابتدا باید در معاونت، یک حرکتی ایجاد کرده و چینش ها را تغییر دهم، به طوری که بتوان از نیروهای مجرب بیشتر استفاده کرد و در واقع باید یک هشدار باش سازمانی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ایجاد کرد.

  وی افرود: امیدوارم بتوانیم با راه اندازی شبکه پیشگیری در کشور، برنامه های واحدی را در حوزه پیشگیری با همکاری استان ها و با هوشمندی انجام دهیم.

  الفت با بیان اینکه خلا قانون در حوزه پیشگیری نداریم، تصریح کرد: ما در حوزه پیشگیری، قانون اساسی و فرامین مقام معظم رهبری را داریم که معظم له در این حوزه عموما دستگاه قضایی را مخاطب قرار داده اند و مستقیما موضوع پیشگیری را از دستگاه قضایی مطالبه کرده اند.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: علاوه بر این در قوانین متعدد، قانون گذار موضوعات پیشگیرانه را قبلا تقنین و تجمیع کرده است که می توان از آن ها استفاده کرد و به اعتقاد من خلاء قانونی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم وجود ندارد و همه ابزارها موجود است.

  وی یادآور شد: مهمترین مسئله ای که فکر می کنم در این برهه از زمان باید به آن توجه شود و در اولویت کارهای بنده نیز قرار دارد این است که باید برای پیشگیری به سراغ بعضی از ادارات برویم و پیشگیری را از آنجا شروع کنیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
87