جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63197
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 10:22
  تعداد بازدید : 387

  بر پایه توافق جمهوری اسلامی ایران با قبرس صورت گرفت:

  امضای موافقتنامه های استرداد مجرمین و انتقال محکومین

  وزرای دادگستری جمهوری اسلامی ایران و قبرس دو موافقتنامه استرداد مجرمین و انتقال محکومین را به امضا رساندند.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در این دیدار ضمن تشریح ساختار قضایی جمهوری اسلامی ایران، به معرفی نقش وزارت دادگستری در هماهنگی بین قوای سه گانه و مأموریت های آن پرداخت.

  وی با بیان این که همکاری های قضایی، بسترساز همکاری کشورها در همه حوزه ها بوده و اعتماد را در میان کشورها تعمیق خواهد نمود، امضای موافقتنامه های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را اتفاقی بسیار مبارک در روابط دو کشور عنوان و تأکید کرد: همکاری های حقوقی و قضایی طرفین در این مرحله متوقف نخواهد نماند و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در گام بعدی و در صورت تمایل طرف قبرسی، مقدمات مذاکره و امضای موافقتنامه های معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری را فراهم آورد.

  در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر لزوم گسترش مناسبات در سطوح مختلف، موافقتنامه های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را به امضا رساندند.

  بر اساس این گزارش وزیر دادگستری کشورمان، همچنین با برخی مقامات عالی قضایی قبرس از جمله، دادستان کل، رییس دیوان عالی و جمعی از قضات برجسته این کشور به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

  در این دیدارها طرفین با استقبال از گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف، امضای موافقتنامه های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را نشانه قرابت هرچه بیشتر دو کشور و اراده طرفین برای توسعه روابط عنوان کردند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
148