جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63195
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 10:21
  تعداد بازدید : 551

  در دیدار وزیر دادگستری با وزیر امور خارجه قبرس تاکید شد:

  لزوم همکاری همه کشورها در مقابله با پدیده شوم تروریسم

  وزیر دادگستری کشورمان در دیدار با وزیر امور خارجه قبرس، دو طرف با اشاره به شرایط پیچیده منطقه و جهان و خطر حضور و فعالیت گروه های افراطی و تروریستی، بر همکاری همه کشورها در مقابله با این پدیده شوم تاکید کردند.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در ادامه سفر به کشور قبرس، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

  در این دیدار طرفین با اشاره به شرایط پیچیده منطقه و جهان و خطر حضور و فعالیت گروه های افراطی و تروریستی، بر همکاری همه کشورها در مقابله با این پدیده شوم تأکید نمودند.

  وزیر دادگستری در این خصوص، با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور اسلامی ایران در اولین حضور در نیویورک، مبنی بر همکاری جهانی علیه خشونت و افراطی گری که در قالب یک قطعنامه به تصویب نیز رسید، این موضع را موضع حقیقی و منبعث از عزم حقیقی ملت ایران برای مقابله با افراطی گیری و خشونت های فرقه ای عنوان و بیان نمود: ما در مبارزه با تروریسم و گروه های خطرناک نظیر داعش، به برخی از کشورهای فرامنطقه اعتماد نداریم و از نظر ما ادعای کسانی که خود در ایجاد و توسعه این گروه ها نقش داشته اند قابل باور نبوده و این کشورها در مبارزه با تروریسم صداقت ندارند.

  وی در ادامه ملت ایران را یکی از قربانیان تروریسم عنوان و با اشاره به عزم و اراده جدی و صادقانه در مقابله با افراط و تروریسم، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به رسالت خود به عنوان نگاهبان ثبات و امنیت در منطقه، همواره از کشورهایی که در خط اول مقابله با تروریسم و گروه های افراطی نظیر داعش و جبهه النصره ایستاده اند حمایت می کند.

  در این دیدار "کاسولیدس" وزیر امور خارجه قبرس، با اشاره به نگرانی کشورش از همجواری داعش با مدیترانه و قبرس، تهدید تروریسم را برای غرب جدی عنوان و تاکید کرد: قبرس تنها راه حل مشکلات سوریه را راه حلی سیاسی دانسته و با هرگونه راه حل نظامی برای موضوعات منطقه مخالف است.

  پورمحمدی نیز ضمن اعلام اشترک نظر جمهوری اسلامی ایران با مقامات قبرس، رویکرد آن کشور را رویکرد عقلانی و مبتنی بر واقعیات منطقه دانست و اظهارکرد: اگر کشورهای اروپایی نیز همانند قبرس خطر افراطی گری و تروریسم را در نزدیکی خود احساس می کردند، شاید مواضع متفاوتی در قبال منطقه اتخاذ می کردند؛ کما اینکه جذب اتباع برخی از کشورهای غربی توسط گروه های تروریستی فعال در عراق و سوریه و خطراتی که بازگشت آنها به آن کشور می تواند ایجاد نماید، آنها را نگران و وادار به چاره اندیشی کرده است.

  در پایان این دیدار، وزیر دادگستری با اشاره به سفر قریب الوقوع وزیر خارجه قبرس به تهران، این رفت و آمدها را موجب ارتقای روابط دوکشور و زمینه ساز همکاری در موضوعات اساسی و مورد علاقه طرفین دانسته و از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با قبرس خبر داد.

  گفتنی است وزیر دادگستری کشورمان در این سفر، با جمعی از نمایندگان پارلمان اروپا و نیز برخی از اعضای کانون وکلای قبرس دیدار و گفتگو کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
113