جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63181
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 9:31
  تعداد بازدید : 349

  اعتراض دیده بان حقوق بشر به ممنوعیت تظاهرات در فرگوسن آمریکا

  دیده بان حقوق بشر اعلام کرد پلیس فرگوسن باید اجازه دهد تا زمان بررسی پرونده مایکل براون تظاهرات های مسالمت آمیز برگزار شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری راشا تودی، قرار است به زودی دادگاه رای خود را در مورد دارن ویلسون، افسر پلیس فرگوسن که در اقدامی وحشیانه به سمت یک سیاهپوست آمریکایی به نام مایکل براون تیراندازی کرده بود، اعلام کند.

  این در حالی است که پیش از این تظاهرات های مختلفی در شهرهای مختلف آمریکا از جمله فرگوسن در اعتراض به این اقدام پلیس آمریکایی برگزار شده است.

  دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: احترام به حق برگزاری تظاهرات باید در راس اجرای قوانین در خصوص تمامی تجمع ها در فرگوسن قرار گیرد.

  آلبا مورالس، پژوهشگر دیده بان حقوق بشر تصریح کرد: در حالی که میسوری در معرض ناآرامی قرار دارد، مقام های ایالتی و فدرال آمریکا باید این مساله را مشخص کنند که جلوگیری از حق برگزاری تظاهرات غیرقابل قبول است.

  از دهم اوت به این سو تظاهرات ها در اعتراض به کشته شدن مایکل براون در ایالت میسوری در مواردی به خشونت کشیده شده است.

  دیده بان حقوق بشر به ابراز نگرانی نسبت به نحوه برخورد پلیس با این تظاهرات ها پرداخت.

  دیده بان حقوق بشر همچنین اعلام کرد که عوامل اجرای قانون در برخورد با این تظاهرات از اقدامات خشونت آمیز غیرضروری استفاده کرده اند و در عین حال مانع پوشش خبری رویدادها در این خصوص شده اند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
133