جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63177
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 9:13
  تعداد بازدید : 404

  مشاور وزیر کشور تاکید کرد

  لزوم تعامل و درک متقابل قوه قضائیه و کانون وکلا

  مشاور وزیر کشور بر لزوم تعامل و درک متقابل قوه قضائیه و کانون وکلا از کارکردهای یکدیگر تاکید کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز سیدعلی میرباقری در همایش ملی آثار لایحه جامع وکالت بر توسعه ملی که در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: توسعه مبنای همه امورات در جامعه اسلامی و ملی است.

  وی خاطرنشان کرد: ایران با تمدنی هشت هزار ساله و سابقه هزار و 400 ساله و پذیرش کامل ترین دین بشریت (اسلام) کشوری است که از دیرباز با مفهوم توسعه و توسعه یافتگی مقاربت داشته است.

  وی در تعریف توسعه به زبان امروزی، اظهار کرد: قدرت و توانمندی یک جامعه در استفاده بهینه از تمام ظرفیت های مادی و معنوی پنهان و آشکار خود توسعه نام دارد.

  وی افزود: از هر زاویه که نگاه کنیم توسعه به عنوان موتور محرکی است که می تواند عظیم ترین و مطرح ترین وقایع اجتماعی را رقم بزند.

  این مسئول اضافه کرد: برای این که بتوانیم در مسیر توسعه گام برداریم باید به مقوله آموزش در حوزه های مختلف توجه بیشتری داشته باشیم.

  میرباقری ادامه داد: اولین سخن خداوند با پیامبر بزرگ اسلام با کلمه خواندن آغاز شد که همین امر نشان دهنده ارزش خواندن، آموزش و فراگیری در دین اسلام است.

  وی گفت: وقتی به زوایای همه ادیان نگاه می کنیم به این نتیجه می رسیم که در تمام ادیان الهی علم جایگاه ویژه ای داشته است.

  وی یادآور شد: اگر می خواهیم به دستورات دین خود به بهترین شکل عمل کنیم در ابتدا باید مساله آموزش مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی و ... را به مردم جدی بگیریم.

  مشاور ارشد وزیر کشور تصریح کرد: هیات حاکمه باید از نظرات پیشکسوتان، بزرگان و نخبگان کشور در حوزه های مختلف استفاده کند تا ایران بتواند در زمان کوتاه و به آسانی مسیر توسعه را طی کند.

  این مسئول گفت: پیامبر(ص) در طول زندگی خود هیچ گاه از دین و آیینی که به ارمغان آورده بود نگرانی نداشت تنها نگرانی ایشان از افراد و هیات حاکمی بود که بعد از ایشان زمام جامعه را به دست می گیرند.

  سخنران همایش ملی تخصصی آثار لایحه جامع وکالت بر توسعه ملی در ادامه بر تاکید بر اهمیت اندیشه ورزی و تفکر در جامعه امروز، گفت: امروز به تفکر در جوامع آن طور که باید و شاید بها داده نمی شود و همین امر باعث شده جوامع در بسیاری از حوزه ها عقب مانده باشند.

  وی ادامه داد: در دین اسلام تفکر از جایگاه بالایی برخوردار است به طوری که در روایات آمده است که ارزش معنوی یک ساعت تفکر به اندازه 70 سال عبادت است.

  مشاور ارشد وزیر کشور در ادامه صحبت های خود از نظم به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه نام برد و گفت: در دین اسلام تاکید فراوانی بر توجه به نظم و نظم گرایی شده است که این موضوع در خواندن روزانه 17 رکعت نماز مشهود است.

  میرباقری تاکید کرد: ما روزانه در نماز یومیه خود از خداوند می خواهیم که ما را به راه راست هدایت کند که این نماد بارز نظم گرایی در بشر است.

  وی در ادامه صحبت های خود ضمن اشاره به اهمیت برنامه ریزی در زندگی افراد گفت: باید شرایطی ایجاد شود که مردم بتوانند برای 40 سال آینده خود برنامه ریزی کنند و بتوانند از تک تک ثانیه های عمر خود به بهترین شکل استفاد کرده و لذت ببرند.

  این مسئول بر لزوم درک متقابل قوه قضائیه و کانون وکلا تاکید کرد و افزود: قوه قضائیه نباید از کانون وکلا فاصله بگیرد.

  میرباقری در پایان گفت: با درک متقابل کانون وکلا و قوه قضائیه از کارکردهای یکدیگر، بسیاری از مشکلات موجود برطرف می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28595416
اکنون :
88