جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36448
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 12:50
  تعداد بازدید : 388

  نمایندگان در مخالفت با کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور:

  لایحه اصلاح بودجه، انضباط مالی را به هم می ریزد

  نمایندگان مخالف کلیات لایحه ی اصلاح بودجه 92 معتقدند که این لایحه با روند بودجه نویسی مغایرت دارد و انضباط مالی را به هم می ریزد. مجلس با تصویب این لایحه چک سفید امضا به دولت خواهد داد.

  لایحه اصلاح بودجه، انضباط مالی را به هم می‌ریزدبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، جعفر قادری در نشست علنی امروز (چهارشنبه اول آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان مخالفت با کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور گفت: علت مخالفت من بیشتر مربوط به  تبصره های 1، 2 و 10 لایحه مذکور است که با منطق بودجه ریزی و قانون اساسی کشور مغایرت دارد.

  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر تبصره 1 لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور به تصویب برسد مجلس قدرت و اختیارات نامحدود دولت در زمینه تخصیص اعتبارات را مجاز می داند، افزود: تصویب این تبصره یعنی دادن چک سفید امضا به دولت و از بین رفتن اختیارات مجلس شورای اسلامی.

  وی ادامه داد: تصویب کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور به ویژه تبصره 1 این لایحه به سردرگمی بسیاری از دستگاه های کشور در خصوص میزان بودجه تخصیصی آنها منجر می شود که این مغایر با قانون اساسی و منطق بودجه ریزی کشور است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری آخرین درخواست دولت دهم و اولین درخواست دولت یازدهم، مبنی بر برداشت از صندوق توسعه ملی تصریح کرد: همانطور که نمایندگان در دولت قبل با این نوع برداشت مخالفت کردند و آن را خط قرمز دانستند در دولت یازدهم نیز باید مخالفت کنند.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در تبصره 10 لایحه مذکور در صورت تصویب دولت مجاز خواهد بود به هر میزان که بخواهد بودجه طرح های هزینه ای را تغییر دهد.

  کمال علیپور خنکداری در مخالفت با لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور، گفت: رأی دادن به کلیات لایحه مذکور یعنی رأی دادن  و از بین بردن انضباط مالی بودجه 92 کل کشوراست.

  نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 92 کل کشور یعنی خط کشیدن بر روی کارهای کارشناسی که در زمان تصویب آن از سوی نمایندگان و دولت دهم انجام گرفته تصریح کرد: نمایندگان نباید با تصویب این لایحه که سرتاسر اشکال است موافقت کنند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه اگر مسئولان نگران عدم تحقق درآمدها هستند باید راهکاری مناسب برای جبران آن پیدا کنند، افزود: کاستن از ردیف بودجه سایر ردیف ها مشکلی از کشور کم نخواهد کرد.

  وی با بیان این مطلب که دادن اختیار به دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده بیش از 10 درصد از اعتبارات یعنی بر هم زدن انضباط مالی، تصریح کرد: نمایندگان نبایدبه لایحه ای رأی دهند که انضباط مالی را زیر سؤال می برد.

  علیپور خنکداری ادامه داد: متأسفانه لایحه مذکور لایحه اصلاحیه نیست بلکه متمم است و انضباط مالی کشور را بر هم می زند.

  جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در مخالفت با لایحه مذکور گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس کارهای کارشناسی بر روی لایحه مذکور انجام شد و در حال حاضر بررسی اصلاحیه آن توجیه منطقی ندارد و تمام بررسی های صورت گرفته را زیر سؤال می برد.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دلیل دولت برای ارایه لایحه اصلاحیه بودجه به مجلس کمبود درآمد است باید تخصیص اعتبارات به بخش های غیر ضرور را کاهش دهد تصریح کرد: نباید نمایندگان به کلیات این طرح رأی بدهند و باید اجازه بررسی بیشتر به آنان داده شود.

  وی ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری استفاده از اقتصاد مقاومتی راهی است که بسیاری از مشکلات کشور را از بین می برد اما متأسفانه برخی مسئولان که با الفبای اقتصاد نیز آشنا نیستند به جای استفا ده از این فرمایش رهبری پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی را می دهند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نباید مجلس با کلیات لایحه مذکور موافقت کند، افزود: موافقت با این لایحه یعنی دادن چک سفید امضا به دولت که تبعات بسیاری برای کشور به همراه دارد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
83