جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36444
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 12:50
  تعداد بازدید : 329

  حسن نژاد در اخطار قانون اساسی:

  حذف جداول در بودجه مانع از رسیدگی دیوان محاسبات است

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حذف جداول در اصلاحیه بودجه سال 92 مانع از رسیدگی و بررسی دیوان محاسبات و انجام گزارشات تفریغ بودجه می شود.

  حذف جداول در بودجه مانع از رسیدگی دیوان محاسبات استبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه اول آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 55، افزود: در این اصل آمده است، دیوان محاسبات به کلیه حساب های وزارتخانه ها، مؤسسات، شرکت های دولتی و سایر دستگاه هایی که به نحوی از بودجه کل کشور استفاده می کنند به ترتیبی که قانون مقرر می کند رسیدگی و یا حسابرسی می نماید که هیچ هزینه ای از اعتبارات مصوب تجاوز نکرده و هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده باشد دیوان محاسبات حسابها و اسناد و مدارک مربوطه را برابر قانون جمع آوری و گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام نظرات خود به مجلس تقدیم می کند.

  نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما آمدیم بودجه ای را مصوب و ردیفی را برای آن معلوم کردیم و حال اعلام می کنیم این جداول را حذف کنیم تا هر دستگاهی را هرگونه که می خواهیم اعتبارات آن را خرج کنیم.

  وی گفت: در این صورت دیوان محاسبات چگونه می خواهد گزارشات تفریغ را ارایه دهد و نسبت به آن رسیدگی کند و این اصل مغایر با قانون اساسی است.

  ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اخطار حسن نژاد را وارد ندانست و گفت: اگر ما در مجلس مصوبه ای را به عنوان متمم بودجه آن سال داشتیم و آن متمم قانون بودجه را به نحوی اصلاح کرد، بدون شک دیوان محاسبات براساس متمم عمل می کند یعنی ملاک آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی است که ناظر به اصلاح بودجه باشد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
72