جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36436
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 12:49
  تعداد بازدید : 383

  با موافقت نمایندگان؛

  اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 در دستور کار مجلس قرار گرفت

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت قرار دادن اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 با تغییر دستور صحن علنی مجلس موافقت کردند بنابراین قرار شد این مهم در دستور کار مجلس قرار گیرد.

  اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 در دستور کار مجلس قرار گرفتبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه اول آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، با تغییر دستور صحن علنی مجلس مبنی بر اولویت قرار دادن اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 موافقت کردند.

  گفتنی است نمایندگان با 132 رأی موافق، 37 مخالف و 10 ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر در مجلس خواستار تغییر دستور کار صحن علنی مجلس شدند تا به بررسی اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 بپردازند.

  براساس این گزارش غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در دفاعیات از اولویت قرار دادن اصلاحیه لایحه بودجه سال 92 افزود: از مدت ها قبل این مهم از سوی دولت پیشنهاد شده بود و در حال حاضر لازم است با اولویت قرار دادن این لایحه نگذاریم زمان از دست برود.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم ادامه داد: نیت دولت آن است که توقعات و انتظاراتی که نسبت به بودجه 92 وجود دارد را واقعی کند.

  وی یادآور شد: با توجه به اینکه کمیسیون های تخصصی مجلس نیز که به عنوان کمیسیون های فرعی نسبت به لایحه اصلاح بودجه 92 همکاری های لازم را کرده اند و تقریبا می توان گفت همه گزارش ها از سوی این کمیسیون ها ارائه شده است لذا ضروری است نمایندگان به اولویت قرار دادن این لایحه رأی مثبت دهند.

  در ادامه کمال علیپور خنکداری ضمن مخالفت با در اولویت قرار گرفتن اصلاحیه لایحه بودجه 92 افزود: این مهم امری ضروری به نظر نمی رسد زیرا خواسته یا ناخواسته 45 روز دیگر دولت باید بودجه سال 93 را تقدیم مجلس کند.

  وی ادامه داد: ما در بودجه 92 شبانه روزی تلاش کردیم تا این مهم به سرانجام خوبی برسد حال دولت روحانی و معاونت برنامه ریزی وی ظرف مدت 15 روز ایراداتی برای این بودجه در نظر گرفته اند ضمن آنکه مواردی که دولت توضیح داده همان خواسته های دولت دهم است یعنی آنکه بتواند از صندوق توسعه ملی برداشت صورت گیرد.

  علیرضا سلیمی ضمن موافقت با اولویت قرار دادن لایحه اصلاحیه بودجه 92 افزود: با توجه به اینکه شرایط کشور در حالت ویژه ای قرار دارد و اینکه در حال حاضر برخی درآمدها محقق نشده است لذا فوریت این طرح روشن به نظر می رسد.

  وی اداهم داد: در حال حاضر با مشکلاتی چون عدم تحقق درآمدها روبرو هستیم و بسیاری از سازمان ها چشم امیدشان به مجلس شورای اسلامی است تا وضعیت درآمدی شان بهبود یابد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
28