جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36424
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 9:49
  تعداد بازدید : 406

  درجلسه امروزکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی صورت گرفت:

  افزایش حق بیمه کشاورزان درلایحه اصلاحیه بودجه 92/ تسهیل درروند پرداخت تسهیلات به کشاورزان

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی،با بیان اینکه براساس قانون بودجه 10 درصد ازمنابع صندوق توسعه ملی باید به بخش کشاورزی پرداخت شود، گفت: درجلسه امروزکمیسیون کشاورزی مقررشد کارگروهی به ریاست رئیس کمیسیون کشاورزی درخصوص تصویب استفاده بیش تر از منابع صندوق توسعه ملی درلایحه بودجه 93 در بخش کشاورزی تشکیل شود.

  افزایش حق بیمه کشاورزان درلایحه اصلاحیه بودجه 92/ تسهیل درروند پرداخت تسهیلات به کشاورزانمحمد مهدی برومندی در گفت و گو باخبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: درجلسه امروز(سه شنبه 30 مهر ماه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، میزبان رئیس اعتبارات بانک مرکزی و مدیرعامل بانک کشاورزی بوده است.

  ضرورت بخش کشاورزی دراولویت اصلی برنامه های سیستم های بانکی

  نماینده مردم مرودشت درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستورکار امروزکمیسیون کشاورزی بحث در خصوص سهم بخش کشاورزی درسیستم بانکی بوده است، تصریح کرد: بخش کشاورزی به علت اینکه محوررونق و  توسعه اقتصادی کشوراست به طورحتم باید دراولویت اصلی برنامه های سیستم های بانکی کشور قرارگیرد به همین جهت اعضا کمیسیون کشاورزی دررده های متعدد سیستم بانکی کشور به ویژه درنحوه ی پرداخت وام ها و تسهیلات سؤالاتی از مهمانان کمیسیون کشاورزی کردند.

  تسهیل درروند پرداخت تسهیلات به کشاورزان

  این نماینده مردم درمجلس نهم، با اشاره به اینکه در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی موضوع تسهیل درروند پرداخت تسهیلات به کشاورزان و موانع موجود درروند پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفت، اظهارداشت: براساس قانون بودجه 10 درصد ازمنابع صندوق توسعه ملی باید به بخش کشاورزی پرداخت شود به طوری که دو هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی سهم بخش کشاورزی است به همین جهت باید سهم هراستان و سهم بانک هایی که پرداخت کننده تسهیلات هستند تفکیک ومشخص شود.

  برومندی، با تأکید براینکه بخش نامه بودجه سال93 به دستگاه های اجرایی ارجا داده شده است، اظهارداشت: یکی از دغدغه های کمیسیون کشاورزی دراین خصوص است به همین جهت مقرر شد کارگروهی به ریاست عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس تشکیل شود.

  وی، ادامه داد: علاوه بر رئیس کمیسیون کشاورزی ، 2 نفر از اعضا کمیسیون کشاورزی ، مدیرعامل بانک کشاورزی و صندوق توسعه و حمایت از بخش کشاورزی که دروزارت جهاد کشاورزی است ، معاون وزیر جهاد کشاورزی از مشاورین کمیسیون  و نماینده وزارت اموراقتصاد و دارایی ، نماینده اتاق بازرگانی و تعاون و بانک ها   در این کارگروه حضور دارند تا بدین صورت نقشه راهی برای کشاورزی کشورتدوین شود به طوری که نظرکمیسیون و دولت این است که در لایحه بودجه 93 استفاده بیش تر از منابع صندوق توسعه ملی را پیشنهاد و مصوب کنیم.

   پرداخت حق بیمه ازکشاورزان دو برابرشده است

  نماینده مردم مرودشت درمجلس، با اشاره به اینکه متأسفانه پرداخت حق بیمه از کشاورزان دو برابر شده است، تصریح کرد: به اعتقاد اعضا کمیسیون کشاورزی سهمی که برای بیمه بخش کشاورزی از سوی بانک ها در نظر گرفته شده بسیار کم است که در این خصوص مدیرعامل بانک کشاورزی توضیحاتی داد.

  افزایش بیمه بخش کشاورزی درلایحه اصلاحیه بودجه 92

  این نماینده مردم درمجلس نهم، اظهارداشت: متأسفانه آن میزان اعتباری که برای بیمه بخش کشاورزی درنظر گرفته شده بود درلایحه بودجه 92 از سوی دولت دهم تصویب نشد به طوری که کمیسیون کشاوزی هم در حین تصویب قانون بودجه نتوانست آن میزان را تصویب کند که امیدواریم درلایحه اصلاحیه بودجه 92 بتوانیم میزان اعتبار بیمه بخش کشاورزی را افزایش دهیم.

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، با تأکید براینکه گزارش گیری و گزارش دهی از بانک ها و تسهیل در پرداخت تسهیلات به جامعه روستایی همچنان درجلسات بعدی کمیسیون کشاورزی بررسی می شود، گفت: علاوه براین موضوعات یکی از مباحث مهمی که مقرر شده درجلسات بعدی به آن پرداخته شود این است که چرا بانک ها اسناد منازل روستایی را به عنوان تضمینی برای پرداخت وام و تسهیلات به روستاییان قبول نمی کنند؟ می باشد.


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
15