جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36339
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 14:59
  تعداد بازدید : 353

  ملکشاهی:

  مجلس همچنان در انتظار گزارش وزارت دادگستری در باره چرایی جابه جایی اجساد متوفیان

  رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با یادآوری فرصت یک ماه به وزیر دادگستری برای تعیین تکلیف وضعیت جابجایی اجساد قربانیان تصادف محور تهران-قم، گفت: پزشکی قانونی وظیفه خود را در خصوص این اجساد به خوبی انجام داده است.

  مجلس همچنان در انتظار گزارش وزارت دادگستری در باره چرایی جابه جایی اجساد متوفیانالهیار ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری حادثه تصادفی که در محور تهران- قم منجر به کشته شدن 44 نفر شد، افزود: هنوز گزارشی از چرایی جابه جایی اجساد متعلق به اصفهان به یزد و بالعکس از سوی وزارت دادگستری و بهداشت و درمان به کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس ارایه نشده است.

  نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تسریع در ارایه گزارش مذکور جلوی بروز دوباره چنین اتفاقات ناگواری را می‌گیرد، تصریح کرد: مکاتباتی  با وزارت دادگستری و بهداشت و درمان صورت گرفته که تاکنون جوابی دریافت نشده است.

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری فرصت یک ماه به وزیر دادگستری برای تعیین تکلیف وضعیت جابجایی اجساد قربانیان تصادف محور تهران-قم، گفت: پزشکی قانونی به وظیفه خود در این باره به خوبی عمل کرده و اجساد را بر اساس وسایل به جا مانده  از آنان با تشخیص خانواده‌های متوفیان تحویل داده است. 

  وی ادامه داد: سوختگی اجساد حادثه تصادف محور تهران- قم به حدی زیاد بوده که امکان شناسایی آنان را بسیار کم کرده است، اما با این وجود قصوری از سوی پزشکی قانونی در این باره انجام نشده است.

  رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس همچنان پیگیر موضوع برای جلوگیری از تکرار مجدد چنین اتفاقاتی است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
81