جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36333
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 14:46
  تعداد بازدید : 496

  نماینده‌ی مقیم برنامه‌ی توسعه سازمان ملل:

  900 هزار پناهنده در ایران زندگی می کنند

  گری سیمور با تاکید بر این که حدود 900 هزار پناهنده در ایران زندگی می کنند، از تلاش های ایران برای پذیرش پناهجو قدردانی کرد.

  abdolvahed mirzazadeh-1-145.JPG

  گری سیمور، هماهنگ کننده‌ی مقیم سازمان ملل متحد در ایران صبح سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت روز سازمان ملل گفت: این سازمان در وضعیت کنونی به دنبال هیچ منفعتی نبوده و تنها خواهان پیشرفت و توسعه دنیای امروز بشر است.

  او ادامه داد: چالش اصلی سازمان ملل برآوردن یک آینده پایدارتر و جامع‌تر در جهان امروزی است که نهادها ملی و جهانی باید در این باره به سازمان ملل کمک کنند و یک تلاش جمعی برای دستیابی به این هدف ایجاد شود.

  سیمور اضافه کرد: باید از تغییرات مثبت ایجاد شده در ایران حمایت کنیم. بدین شکل می‌توانیم به ایجاد توسعه‌ی پایدار در میان مردم ایران کمک کنیم.

  وی افزود:‌ هم‌چنین یکی از برنامه‌های اصلی سازمان ملل دستیابی به اهداف هزاره سوم است که تاکنون ایران توانسته به برخی از این اهداف دست یابد و باید در آینده تلاش بیش‌تری انجام شود.

  او در ادامه مراسم با اشاره به پذیرش پناهندگی از سوی ایران گفت: در حال حاضر حدود 900 هزار پناهنده در ایران زندگی می‌کنند که بیش‌تر آن‌ها از افغانستان و عراق آمده‌اند. باید از جمهوری اسلامی ایران به دلیل پذیرایی از پناهجویان قدردانی کنیم. هم‌چنین کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز در این مساله به ایران کمک می‌کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28153440
اکنون :
176