جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36332
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 14:42
  تعداد بازدید : 426

  شایع ترین سن خودکشی در مازندران بین 21 تا 30 سالگی است

  مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: شایع ترین سن خودکشی در استان بین 21 تا 30 سالگی است که 41 درصد موارد خودکشی را شامل می شود.

  Multimediapics13843Social33.jpg

  دکتر علی عباسی  افزود: بر اساس آمار ثبت شده در اداره کل پزشکی قانونی مازندران در شش ماهه نخست امسال تعداد 27 نفر به دلیل استفاده از قرص برنج جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته است.

   

  وی ادامه داد: از این تعداد، 16 نفر مرد و مابقی زن بودند که شهرستان‌های آمل و ساری هر کدام با 6 نفر و بابل با 5 نفر دارای بیشترین آمار در این بخش هستند.همچنین اردیبهشت، شهریور و خرداد به ترتیب با 9 ، 7 و 5 مورد شاهد بیشترین فوتی با قرص برنج بوده‌ایم.

   

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: قرص برنج یا همان فسفید آلومینیوم از سمی‌ترین آفات شیمیایی است که با وجود ممنوعیت واردات و خرید و فروش توسط کشاورزان برای مقابله با آفت برنج استفاده می‌شود. علایم استفاده از قرص برنج که هیچ پادزهر مشخصی هم ندارد بعد از 10 تا 15 دقیقه نمایان می‌شود و ممکن است 6 ساعت پس از مصرف آن، مرگ اتفاق بیافتد.

   

  وی خاطرنشان کرد: اعمال محدودیت‌های جدی‌تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند می‌تواند سبب کاهش این آمار شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
9