جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36314
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 12:55
  تعداد بازدید : 536

  آوایی:

  بزرگان کشور راضی نیستند با بهانه های مختلف به احدی ظلمی شود

  رییس دادگستری استان تهران گفت: در رسیدگی به پرونده ها نهایت دقت ممکن را به عمل آورید؛ زیرا رسیدگی های ناقص و تصمیمات قضایی که متقن نباشد خود تولید پرونده های جدید خواهد کرد.

  9999-17.jpg

  سید علیرضا آوایی در مراسم افتتاح دادگستری و دادسرای شهرستان قرچک، اظهار کرد: تعداد قضات و کارمندان این مجموعه حداقل باید دو برابر تعدادی باشد که اکنون در این دادگستری مشغول به خدمت می‌شوند؛ بنابراین همکاران بار سنگین و طاقت فرسایی را به عهده گرفته‌اند.

   

  وی افزود: مسئولیت امر قضا بسیار خطیر و کار قضاوت طاقت فرسا و فرسایشی است و قاضی در حقیقت جاهلی است که بین دو عالم باید قضاوت کند و وصول به حق غالبا کار آسانی نیست؛ بنابراین خواهشمند است همه عزیزان به این معنا توجه داشته و به موقعیت شغلی همکاران شریف توجه کنند.

   

  رییس دادگستری استان تهران بیان کرد: طبیعت کار دادگستری به نحوی است که اگر همه شرایط و امکانات در حد مطلوب نیز فراهم باشد معمولا نیمی راضی و نیم دیگر ناراضی‌اند و ظاهرا سایر مجموعه‌ها چنین وضعیت و شرایطی را ندارند.

   

  وی خطاب به همکاران قضایی اظهار کرد: علیرغم سنگینی کار و کثرت پروژه‌ها با همه مردم با احترام و تکریم رفتار کنید. احترام کامل به حقوق قانونی شهروندان داشته و امنیت قضایی مردم را در حدی که شان نظام جمهوری اسلامی است، تامین کنید به نحوی که همه شهروندان مطمئن باشند منازل آنها بدون موجبات قانونی بازرسی نمی‌شود، یک دقیقه بازداشت نمی‌گردند، کسی به حریم شخصی و خصوصی آنها بدون ضوابط شرعی و قانونی وارد نمی‌شود، حیثیت و آبرویشان در معرض آسیب قرار نمی‌گیرد و چنانچه شما با اقتدار عمل کنید می‌توانید این شرایط را در حد مطلوب و آرمانی ایجاد کنید.

   

  آوایی تصریح کرد: مجرمین و مخلین امنیت جامعه، قانون‌شکنان، مزاحمین نسبت به نوامیس مردم و سارقین باید به شدت احساس ناامنی کنند. بدیهی است احساس امنیت آن‌ها معنایش احساس ناامنی جامعه است، واضح است که حتی در خصوص این افراد باید چارچوب‌های شرعی و قانونی لحاظ شود والا فرق چندانی بین کارگزاران خاطی حکومت و آنان نخواهد بود؛ زیرا دو گروه از مسیر شرع و قانونی خارج شده‌اند، اولی بدون وابستگی به نظام و دومی به اسم نظام جمهوری اسلامی و دین، حدود را شکسته است و تردید نکنید که هیچ‌کدام از بزرگان کشور راضی نیستند که با بهانه‌های مختلف به احدی ظلمی روا شود.

   

  رییس دادگستری استان تهران تاکید کرد: قدر موقعیتی را که برای خدمت به مردم و احقاق حقوق آن‌ها برایتان فراهم شده است بدانید و با نهایت قاطعیت، نشاط، عزت نفس، مناعت و ادب و تواضع این رسالت خطیر الهی را اداره کنید که بالاترین خدمت به این کشور، استقرار عدالت و دفع ظلم است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
77